środa, 20 lutego 2013

Kwesta w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie

17 lutego, w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie, odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz naszej córeczki. Dzięki ludziom o wielkich sercach udało się zebrać 5 573,80 gr!!!!!! Ale po kolei...
Pomysł kwesty zgłosiła do proboszcza parafii, Kasia. Na początku myślałam, że Kasia jest koleżanką Pauliny, Paulina myślała, że moją...okazało się, że to zupełnie obca osoba o bardzo wrażliwej duszy, która nie pozostała obojętna na nasz apel o pomoc. Kasia cała niedzielę, cały swój wolny czas, poświęciła na kwestowanie! Kaśka - jesteś niezwykła! Dziękujemy Ci z całego serca!Proboszczem parafii jest ks. Andrzej Hryckowian - niezwykle ciepły i serdeczny człowiek, który wyszedł nam z pomocą i z wielkim entuzjazmem przyjął pomysł zbierania pieniędzy na rehabilitację i lekarskie kontrole w niemieckiej Klinice. Jesteśmy bardzo wdzięczni, tym bardziej, że nie należymy do parafii, ale ksiądz proboszcz swoją otwartą postawą pokazał, że w wierze i w pomocy bliźniemu, nie liczą się żadne podziały i przynależności. Dla mnie jest to szczególne i wyjątkowe, ponieważ Wszyscy dobrze wiecie, że moja droga do Boga była bardzo wyboista...Oliwka zmagała się z chorobą, a ja ze swoją wiarą i nie - wiarą.   Instytucja kościoła była mi obca i nie miałam o niej najlepszego zdania...
Ksiądz Andrzej pokazał mi, że się myliłam...Cieszę się, cieszę się niezmiernie, że są jeszcze księża, którzy nie zaszywają się w swoich kościołach, plebaniach, tylko wychodzą do ludzi, do ich problemów i pomagają, pytają, co mogą zrobić, żeby było lepiej. To niezwykłe i szalenie pozytywne! :)

Muszę też wspomnieć o księdzu Karolu Kubickim, który okazał nam wiele serca, dobroci i zrozumienia oraz wsparł ciepłą herbatą, w ten mroźny niedzielny dzień. ;-) Przybył również na koncert charytatywny poświęcony Oliwce. Dla mnie - bomba! Byłam pozytywnie zaskoczona! Proszę księdza, ksiądz jest niemożliwy! ;-)


Osobne podziękowania kierujemy dla naszej rodzinki: dla babci Joli, cioci Barbary, wujka Mateusza i cioci Natalii, dla wujka Radka, cioci Hani. I dla Emilki, która wytrwale kwestowała na rzecz swojej małej kuzynki. Emilko wielki buziaczek dla Ciebie! ;) Dziękujemy cioci Paulinie, która również cały swój dzień, poświęciła na akcję zbierania pieniążków dla naszej małej dziewczynki.
Wieczorem wszyscy mieli jeszcze siłę, aby przybyć na koncert! ;)W imieniu swoim i całej naszej Rodziny, pragniemy podziękować Wszystkim tym, którzy tego dnia otworzyli swoje serca i wsparli nas finansowo. Jesteśmy bardzo wzruszeni, że w dzisiejszym świecie, w tak trudnych czasach, są jeszcze wspaniali ludzie, którym los bliźniego nie jest obojętny, że są ludzie, którzy świat cierpienia potrafią i chcą zamienić w świat miłości. Chociaż Was nie znamy i być może już na zawsze pozostaniecie dla nas anonimowi, chcemy, abyście wiedzieli, że jesteście w naszych myślach, dobrych słowach i w sercach. I chociaż obcy - jesteście nam bliscy! Zawsze z wielkim wzruszeniem będziemy opowiadać naszej córeczce, że dzięki wyjątkowo dobrym ludziom, powróciła do zdrowia.

Dziękujemy z całego serca!!!!!!!!!!!!

5 komentarzy:

 1. Ksiądz proboszcz to rzeczywiście prawdziwy ksiądz z powołania! I już nie raz to pokazał. Bardzo się cieszę, że to on został proboszczem.
  Pozdrowienia dla Was i wyrazy uznania oraz podziękowania dla p. Kasi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpiękniej wzruszające scenariusze pisze życie. Ukłony w stronę Kasi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki waszemu szkrabowi powoli powraca mi wiara w to, że Bóg nie zostaje obojętny na nasze błagania. Natomiast dzięki waszym niedzielnym doświadczeniom odzyskuję również wiarę w Kościół. Nikogo nie powinno tak życie doświadczać jak was, zwłaszcza tak dobre i kochające osoby jak wy. Skoro jednak ta historia przywraca wiarę takim osobom jak ja to może to był właśnie plan Boga?

  OdpowiedzUsuń
 4. TYLU WSPANIAŁYCH LUDZI WAS OTACZA-SUUUUPER

  OdpowiedzUsuń
 5. ksiądz Karol Kubicki jest nauczycielem mojego syna Wiktora I Gimnazjum nr 3 ;) Niesamowity człowiek ;) dzieciaki są za nim i nazywają go " spoko koleś".....uwierzcie..... to jest bdb ! wręcz cel w ustach naszych nastoletnich mądralińskich ;)..... Cały czas z WAMI ! Oliwka , kiedy się poznamy???? P.S. Fajnie ,że pisaki wodne działają ;);) A,E,W,M.....

  OdpowiedzUsuń